wtorek, 13 maja 2014

Week with S.Kubrick

W zeszłym tygodniu miałam niesamowitą okazję wybrać się na jedną z bardziej fascynujących wystaw w moim życiu. Exhibition poświęcona fotografowi, reżyserowi i wyjątkowemu człowiekowi Stanleyowi Kubrickowi zaskakuje dokładnością wykonania, masą eksponatów i wielkością całego wydarzenia. Jeśli ktoś chociaż przez chwilę zastanawiał się nad tym czy by się na nią wybrać, mówię zdecydowane TAK!

Wydaje mi się, że każda osoba która zajmuje się fotografią jest wręcz zobowiązana do zapoznania się z postacią Kubricka. Choćby dlatego, że jego obrazy to coś więcej. Każde zdjęcie jest jakby kadrem wyciętym z filmu, w którym grają aktorzy nie zwykli ludzie.

Jeśli jednak czytają to osoby nie związane z fotografią, to żaden problem. Z pewnością każdy z was kojarzy takie filmy jak: The Shining - Lśnienie, A Clockwork orange - Mechaniczna Pomarańcza, Lolita czy ostatni film w jego karierze: Eyes Wide Shut - Oczy szeroko zamknięte. Wystawa zaskoczy was eksponatami z filmu, kserokopiami scenariuszy bądź jeśli ktoś nie zna tych filmów, urywkami z najważniejszych scen.
Ja zafascynowana jestem początkami Kubricka, jego celem na życie i fatalnym końcem. Jednak jakie one są, dowiecie się odwiedzając wystawę. POLECAM!

Jak piszą organizatorzy:
,, Wystawę zobaczyło do tej pory ponad 800 tysięcy osób na całym świecie. Wcześniej ekspozycja pokazywana była m.in. w Berlinie, Amsterdamie, Zurychu, Rzymie Paryżu, Los Angeles, Melbourne i Sao Paulo. Kraków jest jedynym miastem w tej części Europy, które pokaże wystawę poświęconą życiu i twórczości Stanleya Kubricka. "

Dostępna do oglądania w Muzeum Narodowym w Krakowie do 14.09.br.
Więcej informacji: muzeum.krakow.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz